top of page

TC kimlik numaranız dahil kişisel bilgileriniz  size özel resmi sertifika tanımlanması için istenmektedir.

20 Eylül Çar

|

Online

20-21 Eylül 2023 Akut Batına Yaklaşım ve BT Değerlendirme Grup 007

Akut Batına Yaklaşım ve BT Değerlendirme eğitimi, her bir gün 5'er saat olmak üzere toplamda 10 ders saati sürer.

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör
20-21 Eylül 2023 Akut Batına Yaklaşım ve BT Değerlendirme Grup 007
20-21 Eylül 2023 Akut Batına Yaklaşım ve BT Değerlendirme Grup 007

Zaman & Mekan

20 Eyl 2023 19:00 – 21 Eyl 2023 23:50

Online

Eğitim Hakkında

 1. Akut Batına Yaklaşım ve Bilgisayarlı Tomografi Değerlendirme eğitimi örneklerle akut batının anlatılması ve sonrasında vaka örnekleri ile eğitimin pekiştirilmesini hedefler.
 2. Eğitim zoom üzerinden iki gün 5’er saat olmak üzere toplamda 10 ders saati şeklinde yapılmaktadır. Her ders 40 dk – 10 dk mola şeklinde ilerlenr. Her bir gün 5 ders, 5 saat işlenir.
 3. Ders öncesi hafta, ders notu profilinize tanımlanacak ve e-mail aracılığı ile bilgilendirileceksiniz. Katılımcılar, bulundukları yerde ders notunu çıktı alır ve eğitimi bu nottan takip eder. Ders notu, derste anlatılan görselleri ve ders anlatımlarını içerir. Bu sayede katılımcılar derste anlatılan tüm batın BT görüntüleri üzerinde not alma imkanına sahiptir.
 4. Ders interaktif işlenmektedir. Bu sayede video izleme şeklinde bir ders formatı ile değil, eğitmen ile soru – cevap yaparak konu anlatılmaktadır. Katılımcının durumu müsait değilse mikrofon açmayabilir.
 5. Akıut batına yaklaşım  anlatıldıktan sonra, hekime bu klinik ile başvuran hastanın yönetimi tartışılmaktadır. Bu sayede sadece hastadaki bulgular değil, akut batın hastasının yönetimi de öğrenilmektedir. Bu eğitim, akut batın kliniği ile başvuran hastanın hem muayene bulguları hem de hastaya verilmesi gereken tedavi ve sevk zincirine kadar anlatılmasını, tedavi protokollerini, kullanılan ilaçlara genel bakışı ve diğer birçok konuyu içerir.
 6. Eğitim bitince 50 hastalık bir workshop planlanmıştır. Burada yer alan örnekler, acil serviste sık karşılaşılan vaka senaryoları üzerine inşa edilmiştir. Hekime başvuran hastanın klinik bilgisi, fizik muayenesi laboratuvar bulguları incelendikten sonra bu hastanın yönetimi tartışılmaktadır. Bu sayede sadece EKG değil, kardiyak hasta yönetimine dair bakış açısının da olgunlaştırılması hedeflenmiştir.
 7. Ders sonrasında ders video kayıtlarına ulaşabileceksiniz. Doğrulanabilir ingilizce ve türkçe sertifikanız tanımlanacaktır.

Program


 • 4 saat 50 dakika

  1. Gün Program


 • 4 saat 50 dakika

  2. Gün Program

Bu eğitimi paylaş

bottom of page