top of page

Hemsire/Paramedik/ATT’lere Yönelik Temel EKG Eğitimleri

Medical Team

Neden Bu Eğitimi Almalısınız?

 • EKG üzerine sadece teorik bilgi edinmek yerine, vaka örnekleri üzerinde çalışmak istiyorsanız,

 • Vakanızın EKG’sini gördükten sonra "Geride atladığım bir bulgu kalmadı" diyebilecek kadar kendinizden emin olmak istiyorsanız,

 • Hastanızla ilk temas sırasında gerçekten acil bir durum olup olmadığı konusunda EKG'yi değerlendirebilmek istiyorsanız,

 • Sorumlu hekiminizi hastanızın EKG'si hakkında bilgilendirirken kendinizden emin olmak istiyorsanız,

 • Dersi aldıktan sonra, gerekirse video kayıtları ile birlikte tekrar edebileceğiniz, size özel bir kaynağınızın  olmasını istiyorsanız,

 • Hemşirelik eğitiminde EKG üzerinde durulmamakta ve gerekli tecrübeyi hemşirelerimiz sahada çalışırken edinmektedirler. Ancak sahada birçok alanda EKG ile hasta değerlendirmek ve en kısa sürede EKG’de önemli olan ve olmayan bulguları analiz etmemiz gerekmektedir. Bu sırada personelin EKG bilgisi hayati önem taşımaktadır. 

 • Hemşire / paramedik / ATT'lerimize yönelik online EKG eğitimi zoom üzerinden bir gün sürer. Eğitim toplamda 5 ders saati uzunluğundadır. Her bir ders, 50 dk ders – 10 dk mola şeklinde ilerler.

 • Kayıt sonrasında katılımcılar, kendilerine özel hazırlanmış ders notunu Sevgicanakademi.com sitesi üzerinde kendilerine özel indirme sayfasından ulaşırlar. Katılımcılar, bulundukları ilde ders notunu çıktı alır ve eğitimi bu nottan takip eder. Ders notu, derste anlatılan tüm EKG’leri, görselleri ve ders anlatımlarını içerir. Katılımcılar derste anlatılan tüm EKG’lerin üzerinde not alma imkanına sahiptir. Bu sayede katılımcılar dersten sonra tekrar edebilecekleri bir kaynak elde etmiş olurlar.

Smiling medical personel
demo ders video3
Videoyu Oynat

Ders sonrasında bir ay süre ile ders video kayıtlarına sitemiz aracılığı ile ulaşabileceksiniz.

 • Online EKG kursu interaktif işlenmektedir. Bu sayede video izleme şeklinde bir ders formatı ile değil, eğitmen ile soru – cevap yaparak konu anlatılmaktadır. Katılımcının durumu müsait değilse mikrofon açmayabilir.

 • Hemşire / paramedik / ATT'lerimize yönelik online EKG eğitiminde EKG değerlendirmesi anlatıldıktan sonra, kalp krizi ile başvuran hastanın değerlendirilmesi de anlatılmaktadır. Bu eğitim, Akut koroner sendrom ile başvuran hastanın hem EKG bulguları hem de size başvuru sırasındaki semptom ve bulguların değerlendirilmesini de içerir. Yanınızda hekim olmadığı durumlarda EKG değerlendirilmesinin ve sorumlu olduğumuz merkeze hastanın belirti ve bulgularının eksiksiz iletilmesi ile ilgili bakış açısının geliştirilmesi hedeflenmiştir.

 • Online EKG eğitimi sonunda 25 vaka içeren bir workshop planlanmıştır. Burada yer alan örnekler, acil serviste sık karşılaşılan eğitici vaka senaryoları ile hazırlanmıştır. Acil servise başvuran hastanın klinik bilgisi, fizik muayenesi laboratuvar bulguları öğrenildikten sonra hastanın EKG’si incelenmektedir.

 • ​​Bu eğitim sonunda vaka ile ilk temasta bulunan hemşire /paramedik / ATT personelimizin, EKG üzerindeki tüm bulguları komuta merkezine veya sorumlu hekimine eksiksiz aktarabilecek ve yorumlayabilecek hale gelecektir.

bottom of page